Witamy na stronach naszej witryny internetowej Darmowy Kurs CSS
  1. Archiwum
  2. O szkole
  3. Nasze sukcesy
  4. Edukacja przedszkolna
  5. Linki
  6. Absolwenci

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Darmowy Kurs CSS

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna

ARCHIWUM WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ

ROK SZKOLNY 2017/2018

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej oraz Rodzicom pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę, zaangażowanie i wsparcie okazane naszej szkole.

Życzę, aby nadchodzący czas wakacji był dla Państwa okresem zasłużonego odpoczynku i radości.

Wszystkim Uczniom życzę bezpiecznych i udanych wakacji, samych słonecznych dni, niezapomnianych podróży, bezpiecznych przygód i duuuużo dobrej zabawy oraz… szczęśliwego powrotu do szkoły.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej

Do zobaczenia 3 września!

BEZPIECZEŃSWO DZIECKA PODCZAS WAKACJI

NAJWAŻNIEJSZE!

        

"Wakacje!!! Znowu są wakacje!"

„Lato, lato daj ze słońcem się umówić. Przybądź, proszę, bo ta szkoła mnie zanudzi.” Słowami tych piosenek uczniowie naszej szkoły przywitali wakacje.

22.06. br. po uroczystej Mszy Św. w Kościele Parafialnym wszyscy zebrali się pod budynkiem naszej szkoły. Celebracja zakończenia roku bowiem, rozpoczęła się od uroczystego posadzenia Dębu Niepodległości.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego   przewodnicząca Rady Rodziców Pani Emilia Kamińska oraz przewodniczący  Samorządu Uczniowskiego Karol Reszka wraz z Panią Dyrektor Agnieszką Jóźwiakowską wspólnie posadzili Dąb Niepodległości, który od tej pory będzie rósł przy budynku naszej szkoły, symbolizując  sto lat Niepodległej Polski.

Następnie zaproszono wszystkich przybyłych na część artystyczną przygotowaną przez klasę IV. Pełna humoru inscenizacja wprowadziła dzieci, rodziców oraz nauczycieli w wakacyjny nastrój. Przypomniała, że na wszystko w życiu przychodzi odpowiedni moment, że po okresie ciężkiej pracy nadchodzi czas zasłużonego odpoczynku.

     

Największy przyczynek do radości mieli ci, którzy zostali wyróżnieni za całoroczne wyniki w nauce oraz biorący udział w konkursach organizowanych przez nauczycieli naszej szkoły. Wyróżniono osoby uczestniczące w konkursie czytelniczym "Czytające Rodziny". Doceniono również trud i wytrwałość tych, którzy przez cały rok szkolny oszczędzali w SKO.

Po wręczeniu nagród i wyróżnień Pani Dyrektor  podziękowała nauczycielom, rodzicom i dzieciom za całoroczny trud i pracę włożoną we wspólne „budowanie” naszej szkoły. Życzyła wszystkim udanego, bezpiecznego wypoczynku.

Dodano: 18 czerwca 2018

Razem odkryjmy świat programowania

Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej zakończyła realizację projektu "Razem odkryjmy świat programowania - szkolenia dla nauczycieli i uczniów z podregionu lubelskiego'' w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, Oś Priorytetowa nr 3 "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" Działanie nr 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej'' współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Projekt realizowany był przez Fundację VCC w partnerstwie z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim oraz Fundacją "Wschodni Klaster Innowacji".

W ramach projektu trzy nauczycielki z naszej szkoły zostały przeszkolone w zakresie programowania i nauczania programowania w klasach I – III. Nauczycielki otrzymały materiały dydaktyczne do prowadzenia zajęć w formie papierowej i elektronicznej, zestaw pomocy dydaktycznych do realizacji zadań praktycznych z uczniami, komputer przenośny, oraz dostęp do platformy e-learningowej wraz ze wsparciem mentora.

   

Uczniowie  w trzech grupach uczestniczyli w zajęciach z zakresu programowania w środowisku Scratch w wymiarze 30 godzin lekcyjnych, które realizowane były podczas zajęć pozalekcyjnych, w formie warsztatów.  Zajęcia odbywały się w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Ostatnim elementem szkoleń były zajęcia wyjazdowe z programowania, które odbyły się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 11 maja 2018 roku. Uczniowie uczestniczyli w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez studentki KUL-u. Oprócz budynku tej uczelni, uczniowie zwiedzili stare centrum Lublina z Placem Litewskim oraz Stare Miasto. Dzieciom bardzo podobały sie znajdujące się tam fontanny.

Ciekawym etapem naszej wycieczki  była też zabawa na nowym placu w Ogrodzie Saskim. Zmęczeni ale zadowoleni udaliśmy się w  drogę powrotna do domu.

Główny cel projektu,  czyli rozwój kompetencji cyfrowych, w tym umiejętności ściśle informatycznych  został zrealizowany i przyczynił się do podniesienia kompetencji w zakresie programowania i nauczania programowania wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Poza tym był to czas wielu ciekawych działań uatrakcyjniających i wspomagających naukę.

Bardzo dziękujemy organizatorom: FUNDACJI VCC  i pracownikom KUL za  zorganizowanie wyjazdu.

Szkolny koordynator projektu - Marta Jedut

Dodano: 18 czerwca 2018

Zwiedziliśmy Zamość

13 czerwca 2018 roku odbyła się wycieczka do Zamościa, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VII. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie  miasta z przewodnikiem. Poznaliśmy historię Zamościa, zwiedziliśmy podziemia Ratusza, podziwialiśmy Pałac  Zamoyskich, Rynek Solny i Rynek Wodny oraz fragmenty zamojskiej twierdzy. Po trzygodzinnym spacerze pozwoliliśmy sobie na chwilę relaksu na przepięknym Rynku Wielkim.

Po smacznym obiedzie  udaliśmy się do Ogrodu Zoologicznego. Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej z całego świata.

 

Ostatnim punktem programu wycieczki był Park Linowy. Wszyscy uczestnicy przed wejściem na tor musieli przejść krótkie szkolenie przypinania się. Po dwóch godzinach zmagań na różnych trasach i wysokościach, musieliśmy wracać do autokaru i jechać z powrotem.

Na pewno ta wycieczka na długo zostanie w naszej pamięci.

Karolina Bieniek, Agnieszka Sulej, Paulina Sowa

Dodano: 15 czerwca 2018

Wiosenne konkursy językowe

Wiosna to nie tylko czas pięknej pogody, słońca i zwiększonej dawki ruchu na świeżym powietrzu, ale również czas konkursów z języka angielskiego.

25 maja w Szkole Podstawowej w Garbowie miał miejsce konkurs „Bright Minds” dla uczniów klas VI. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gawron, Karolina Sugier oraz Kamil Olszak.

30 maja w naszej szkole odbył się IV Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla uczniów klas V.  

Naszą szkołę reprezentowali Dominik Janek, Kacper Kulik oraz Jakub Sulej. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, o czym świadczy lista zwycięzców:

I miejsce - Rafał Firlej ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach

II miejsce - Zuzanna Jaroszuk i Fabiana Smolak ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach

III miejsce - Natalia Bicka ze Szkoły Podstawowej w Bogucinie oraz Bartosz Sulej ze Szkoły Podstawowej w Garbowie.

     

11 czerwca w Szkole Podstawowej w Bogucinie miał miejsce VI Międzyszkolny  Konkurs Recytatorski Poezji Anglosaskiej. Naszą szkołę reprezentowali: Amelia Gawron, Karolina Sugier i Kamil Olszak z klasy VI oraz Amelia Smolak z klasy VII.

Jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców, gdyż wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom znajomości i interpretacji przygotowanych przez siebie wierszy. Tym bardziej cieszy nas II miejsce Kamila Olszaka. Serdeczne gratulacje.

Dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych konkursach językowych w przyszłym roku szkolnym.

                                                Paulina Sowa

Dodano: 11 czerwca 2018

Dzień Rodziny           "Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata"                         

Jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość dla rodziców. Dzieci z Zespołu Wychowania Przedszkolnego i Oddziałów Przedszkolnych 23 maja 2018 roku  wraz ze swoimi paniami przygotowały występy teatralno – muzyczne, aby wyrazić swą miłość do rodziców i podziękować im tym samym za trud włożony w ich wychowanie.

  

Przedszkolaki wykazały się dużymi zdolnościami artystycznymi, było śmiesznie i wzruszająco. Na zakończenie akademii rodzice otrzymali laurki i prezenty od swych pociech, po czym wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

To był radosny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

mgr Aneta Nalewajek

Dodano: 11 czerwca 2018

Czerwiec to czas wyjazdów i wycieczek

Czerwiec to zwykle poza nauką czas zorganizowanych wyjazdów i wycieczek. W tym roku, dzięki wsparciu z funduszu sołeckiego i rodziców, wszystkie przedszkolaki i uczniowie klas I – III naszej szkoły, mogli uczestniczyć w pikniku rekreacyjnym.

Dnia 5 czerwca 2018r. w piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się do miejscowości Wysokie, gdzie zorganizowano nam pobyt pełen atrakcji.  Uczestniczyliśmy tam w zabawach integracyjnych organizowanych przez panie animatorki. A potem skoki na trampolinach, boksowanie, strzelanie z łuku, przeciąganie liny,  zjazdy na linach, gra w piłkę nożną, wspinaczki, itp. Mimo ciepła i słońca wszyscy mieli „apetyt” na ruch i zabawę.

  

Pobyt uatrakcyjniło nam ognisko i pieczenie kiełbasek i hamburgerów. Wracaliśmy zmęczeni ale z poczuciem niedosytu. Pamiątka w postaci zdjęć będzie nam przypominała ten radosny, beztroski czas. Dziękujemy.

Autor: Dorota Poczek i Marta Jedut

Dodano: 11 czerwca 2018

Turniej szachowy

W bieżącym roku szkolnym klasy I-III zostały objęte dwuletnim programem „Nauki gry w szachy”. Kończąc pierwszy rok projektu wytypowałam sześć osób do udziału w „I Międzyszkolnych Mistrzostwach w Szachach Szybkich Szkół Podstawowych Gminy Garbów”, które odbyły się 8 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Bogucinie. 

 

   

Uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce. W skład zespołu weszli: Szymon Czarnecki,  Wiktoria Nalewajek, Natalia Smolak, Julia Sobiesiak, Karol Staniak, Albert Woch. W rozgrywkach indywidualnych po zażartej walce zwyciężył nasz uczeń Szymon Czarnecki. Gratulacje!

Autor tekstu i zdjęć: Dorota Poczek

Dodano: 3 czerwca 2018

Jestem Bezpieczny

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie Wiedzy Prewencyjnej „Jestem Bezpieczny”, który został zorganizowany przez Komendę Miejską Policji w ramach programu informacyjno-edukacyjnego.

Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Czarnecka, Karolina Sugier i Bartosz Jakubik. Uczniów do konkursu przygotowywała p. Karolina Bieniek.  

Celem konkursu jest upowszechnienie wiedzy o różnorodnych zagrożeniach, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życie i nabycie przez nich umiejętności ich unikania, radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych  oraz zapobieganie przestępczości i demoralizacji nieletnich.

Eliminacje gminne przeprowadzone pod okiem Pani st. sierż. Ilony Grzelak, sprawdzały poziom wiedzy członków drużyny w zakresie obszaru tematycznego omawianego podczas spotkań z uczniami. Finał konkursu na szczeblu miejskim odbył się 19 maja 2018 roku w Komendzie Miejskiej Policji. Nasza reprezentacja była oceniania z testu wiedzy, projektu koszulki oraz wykonania prezentacji szkoły.

  

Nasi uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z wszystkimi konkurencjami, za co dostali wspaniałe nagrody. Serdecznie gratulujemy.

Karolina Bieniek

Dodano: 1 czerwca 2018

Pies - najlepszy przyjaciel człowieka

Do naszej szkoły 28.05.2018r. przyjechał wyjątkowy gość - tresowany Labrador retriever wraz z nauczycielką wychowania przedszkolnego Justyną Sobczyńską. Dzieci miały możliwość zobaczenia pokazu tresury psa, poznały zasady pracy z psem, nauczyły się właściwego stosunku do zwierząt, opieki i pielęgnacji.  

   

Najważniejszy dla dzieci jest kontakt ze zwierzęciem przez zabawę, co mogli doświadczyć ze Skidderem karmiąc go, głaszcząc czy czesząc. Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Justyna Sobczyńska

 

Dodano: 1 czerwca 2018

"Zdrowe ząbki mam, bo o nie dbam"

W ramach kształtowania nawyków prozdrowotnych 18 maja do naszego przedszkola zaprosiliśmy higienistkę stomatologiczną - Panią Barbarę Sobczyńską. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz prawidłową higienę jamy ustnej.

Pani zapoznała dzieci z narzędziami stomatologicznymi wyjaśniając przy tym jak leczy się zęby. Następnym krokiem zajęć była prezentacja na modelu szczęki jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

  

Wychowankowie wzięli również udział w konkursie z nagrodami oraz wykonały własnego Pana Ząbka przy pomocy pasty. Dzieci na koniec dostały pastę, kolorowankę oraz dyplom. Mamy tylko nadzieje, że dzięki takim zajęciom dzieci wraz z rodzicami będą systematycznie odwiedzały gabinety stomatologiczne w ramach wizyt kontrolnych.

Justyna Sobczyńska

Drodzy Uczniowie i Rodzice szkół województwa lubelskiego!

Kuratorium Oświaty w Lublinie, w ramach kampanii informacyjno- promocyjnej "Zawodowy Strzał w 10" przygotowało informator o zawodach i szkołach województwa lubelskiego, w których realizowane jest kształcenie zawodowe. 

Mamy nadzieję, że informacje w nim zebrane ułatwią Państwu zaplanowanie i dokonanie właściwego wyboru dalszej ścieżki kształcenia swojego dziecka.

                                                         czytaj »  INFORMATOR

Dodano: 16 maja 2018

Zajęcia wspomagające rozwój przedszkolaków

W roku szkolnym 2017/18 uczniowie klasy „0” oraz I-szej Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej aktywnie uczestniczą w zajęciach opartych na metodzie Integracji Odruchów wg programu Sally Goddard – Blythe (program przedszkolny i szkolny).

Celem zajęć  jest  stworzenie sprzyjających okazji edukacyjnych, umożliwiających wspomaganie indywidualnego rozwoju dziecka poprzez stymulowanie jego rozwoju ruchowego.

Odpowiednio dobrane ćwiczenia wspomagają rozwój poznawczy uczniów, ich motywację do podejmowania nowych, coraz to trudniejszych zadań. W konsekwencji ułatwiają osiągnięcie dojrzałości szkolnej, lepszy start dydaktyczny, a także efektywniejsze nabywanie kompetencji szkolnych.

  

Kilka słów o programie: Program Ćwiczeń Integrujących został opracowany w Instytucie Psychologii Neurofizjologii  w Wielkiej Brytanii przez Petera Blythe i Sally Goddard Blythe.

Celem jest zintegrowanie odruchów pierwotnych. Jest to metoda terapeutyczna, opierająca się na naturalnych wzorcach ruchowych, które wykonuje prawidłowo rozwijające się dziecko podczas 1 roku życia. Odruchy pierwotne powinny zostać zintegrowane do pierwszego roku życia. W ich miejsce pojawiają się odruchy posturalne, które z kolei powinny zostać obecne do późnej starości. Niezintegrowane lub przetrwałe odruchy to te, które powinny zaniknąć, a nadal występują, powodując zaburzenia różnych funkcji. Wykazano także, że nieprawidłowe odruchy mogą być jedną z przyczyn specyficznych trudności w nauce oraz niedojrzałego zachowania.

Przejawem przetrwałych, niezintegrowanych odruchów pierwotnych w funkcjonowaniu dziecka  w przedszkolu i szkole mogą być:

▪  trudności w koncentracji uwagi,

podatność na bodźce rozpraszające,

problemy z nauką czytania, pisania

nieczytelne pismo, nieprawidłowy chwyt przyboru do pisania,

nieprawidłowa pozycja siedząca dziecka przy biurku, częste podpieranie głowy,

problemy z równowagą i koordynacją,

choroba lokomocyjna,

problemy z zapamiętywaniem prostych instrukcji,

obniżona sprawność fizyczna, trudności z łapaniem piłki,

problemy z odczytywaniem godzin z zegara,

opóźniony rozwój mowy i zaburzenia artykulacji.

Odpowiednia integracja układów zmysłów stanowi zatem podstawę do działania i rozwoju wszystkich wyższych umiejętności zmysłów jak percepcja wzrokowa i słuchowa, pamięć, uczenie się i zapamiętywanie. W konsekwencji jest bezcenna dla całego rozwoju dziecka.

Prowadzone w szkole ćwiczenia, polegają na wykonywaniu  odpowiednio dobranych  ćwiczeń codziennie przez okres ok. 10 miesięcy. Wprowadzane są cyklicznie przez pedagog Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy /Psychologiczno – Pedagogicznej (Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna nr 7 w Lublinie), mgr Anetę Piotrowską Sołtys, a następnie są systematyczne monitorowane i prowadzone  z grupami przez panie wychowawczynie tj. mgr Małgorzata Matraszek, Marta Borowska oraz mgr Jolanta Michalska.

oprac. mgr A. Piotrowska - Sołtys - pedagog

 

Dodano: 16 maja 2018

Zajęcia rozwijające z przyrody

Od początku roku szkolnego 2017/2018 uczniowie biorą udział w projekcie "Zagrajmy o przyszłość", w ramach którego odbywają się cotygodniowe zajęcia rozwijające z przyrody. Podczas warsztatów uczniowie moją poszerzać swoją wiedzę o otaczającym nas świecie.

Najważniejsze jest to, że uczniowie na zajęciach mają możliwość samodzielnego wykonania prostych doświadczeń i eksperymentów oraz obserwowania i wyciągania wniosków. To właśnie dzięki własnoręcznie wykonanym obserwacjom uczestnicy angażują w proces poznawczy swoje zmysły, łącząc jednocześnie teorię z praktyką.

Tematyka podejmowana na zajęciach jest bardzo różna, począwszy od tworzenia prostych obwodów elektrycznych, poprzez hodowlę i obserwację roślin czy nawet tworzenie modeli planet. Obserwacje mikroskopowe również cieszyły się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza, gdy każdy mógł zobaczyć w powiększeniu preparaty, które wykonał samodzielnie.

       

W czasie naszych zajęć stworzyliśmy też mini stację pogodową na terenie szkoły, dzięki czemu mogliśmy rozpocząć obserwację pogody w naszej miejscowości.

Zaprojektowaliśmy również nasz mały ogródek szkolny, który wspólnymi siłami znów stał się piękny!

Przed nami jeszcze wiele ciekawych tematów i działań, które będziemy systematycznie i z zaangażowaniem podejmować na kolejnych zajęciach.

Katarzyna Badeńska

Dodano: 16 maja 2018

"Zielona Szkoła" w Janowie Lubelskim

W ramach projektu "Zagrajmy o przyszłość" w dniach 26-27.04.2018 uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami spędzili aktywnie czas w Janowie Lubelskim. Janów Lubelski jest doskonałym miejscem do aktywnego wypoczynku na łonie natury, który niewątpliwie posiada również ogromne walory przyrodnicze i edukacyjne. 

W trakcie tego dwudniowego pobytu nie było chwili do stracenia, zajęcia odbywały się praktycznie przez cały czas. Już chwilę po przyjeździe na miejsce i zakwaterowaniu wyruszyliśmy na rozwiązanie Zagadki Kryminalnej, która była formą gry drużynowej pozwalającej uczestnikom na wcielenie się w rolę detektywów mających do rozwiązania pewną zagadkę kryminalną. Aby zrealizować zadania i ułożyć elementy historii uczniowie musieli stawić czoła różnym wyzwaniom, zagadkom fizycznym i umysłowym.

Kolejną i długo wyczekiwaną atrakcją był Paintball. Dwie drużyny walczyły ze sobą strzelając do siebie kulkami z farbą przy pomocy pneumatycznych karabinków. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w rolę strzelców i dzielnie brali udział w "neutralizowaniu" przeciwników na polu walki.

  

Mimo, iż wieczorem spadł rzęsisty deszcz, to nie zmieniło naszych planów i wyruszyliśmy wszyscy na nocne podchody, głównym zadaniem tych zajęć było przezwyciężenie strachu uczestników przed ciemnościami i rozwiązywanie łamigłówek pozostawionych na drzewach, które po rozwiązaniu wskazywały dalszą drogę.

Kolejny dzień również był pełen emocji, rozpoczął się bowiem gigantycznym Twisterem i drużynową Zwariowaną Olimpiadą, w której uczniowie podzieleni na grupy rywalizowali ze sobą o zajęcie pierwszego miejsca. Konkurencje były bardzo zróżnicowane, od nart czy spodni 5-osobowych, poprzez jazdę odwrotnie skręcającym rowerem, a na chodzeniu na szczudłach skończywszy. Zwycięska drużyna mogła być tylko jedna!

W ramach wycieczki odwiedziliśmy również wystawę przyrodniczą w Ośrodku Lasy Janowskie, gdzie wszyscy uczestnicy mogli zapoznać się z gatunkami zwierząt bytujących w tamtejszych lasach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali Pani przewodnik.

Ostatnią atrakcją był park linowy. To właśnie tutaj niektórzy uczniowie pokonali swój lęk przed wysokością i dokonali rzeczy wielkich! Mimo, iż początki na linie nie zawsze były łatwe, to ostatecznie każda osoba kończąca trasę miała na swej twarzy uśmiech.

Czas spędzony w Janowie Lubelskim przyniósł wszystkim uczestnikom wiele emocji i wrażeń, wszyscy mogliśmy odetchnąć świeżym powietrzem i zintegrować się z grupą. Niewątpliwie znajdą się chętni na kolejny tego typu wyjazd w przyszłości, a póki co pozostają nam wspomnienia…

Katarzyna Badeńska

Dodano: 24 kwietnia 2018

"KOLOROWY BALONIK"

W dniu 19.04.br. w Szkole Podstawowej w Leścach odbyła się XXV edycja konkursu recytatorskiego "KOLOROWY BALONIK".

Zadaniem uczestników było zaprezentowanie dowolnego wiersza lub fragmentu prozy wybranego autora. Jury brało pod uwagę: dobór repertuaru, umiejętności interpretacyjne recytatorów oraz ogólny wyraz artystyczny.  

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczestników. Byli to:

- Tomasz Piętka

- Julia Sobiesiak

- Wiktoria Nalewajek

- Nikola Butryn

- Weronika Domińska

- Amelia Gawron

Nasi uczniowie  mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności na szerszym forum. Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów. Życzymy sukcesów.

Agnieszka Sulej

Dodano: 24 kwietnia 2018

Festiwal Piosenki „MAŁY GŁOS”

Przesłuchania  konkursowe  odbyły  się  27  marca  w  Gościńcu  nad  Wisłą.

Festiwal „Mały głos” został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole nr 13 w Puławach. 

Oddział „0” reprezentowały: Amelia Czarnecka i Małgosia Domińska. Dziewczynki miały okazje wystąpić przed jurorami prezentując piosenki: „Dbam o zdrowie” i „Przyszła wiosna”.

Gratulujemy!                                          

                            Marta Borowska

Dodano: 24 kwietnia 2018

Ziemia to nie śmietnik!!!

W piątek, 20 kwietnia dzieci z Oddziałów Przedszkolnych wraz ze swoimi paniami rozpoczęły tegoroczne obchody „Dnia Ziemi”, do których przygotowywali się przez cały tydzień,  aktywnie uczestnicząc w zajęciach w celu poznania sposobów dbania o planetę  i zasad segregacji śmieci.

Świetnie przygotowani od strony teoretycznej i wyposażeni w odpowiednie akcesoria (oznakowane worki do segregacji śmieci i rękawiczki) wyruszyli z transparentem w dłoniach na wielkie sprzątanie.

Przedszkolaki spisały się znakomicie! A ich okrzyk Ziemia to nie śmietnik!!! rozbrzmiewał na całą okolicę. Było nam bardzo miło, gdy mijani po drodze mieszkańcy Woli Przybysławskiej chwalili nasze zaangażowanie w pracę. Miejmy nadzieję, że ta akcja przyczyniła się do tego, by w przyszłości nasza mała ojczyzna była bardziej EKO! J

Aneta Nalewajek

Dodano: 11 kwietnia 2018

Szkolne Dni Matematyki

Wszyscy wiemy, że matematyka uważana jest za „Królową nauk”, dlatego też w naszej szkole w poniedziałek, 9 kwietnia uczniowie klasy IV krótkim przedstawieniem pt. „Kłótnia liczb” rozpoczęli Szkolne Dni Matematyki.

W tym roku miały one charakter konkursu. Grupy utworzone z uczniów klas IV-VII przez kolejne dni zmagały się z rebusami, krzyżówkami, dominem, skojarzeniami matematycznymi.

Dzieci miały okazję przekonać się, że matematyka to nie tylko żmudne obliczenia, ale również spryt, cierpliwość i dobra zabawa. Wszyscy biorący udział w zmaganiach matematycznych starali się wspólnie ustalać rozwiązania, co nie zawsze było łatwe.

Po tygodniu zmagań okazało się, że tegorocznymi zwycięzcami została drużyna „trójkątów” i „kwadratów” w składzie:

Karolina Sugier, Weronika Domińska, Bartosz Jakubik, Łukasz Poznański, Daniel Korzeniowski, Julia Staniak, Szymon Rusinek, Nikola Butryn, Oliwia Czarnecka, Angelika Smolak.

Spotkanie z matematyką zakończył wiersz w wykonaniu Mateusza z klasy IV pt. „Szymon Patyk”.

Do zobaczenia za rok na kontynuacji naszej szkolnej tradycji Dni Matematyki.

Jolanta Okuniewska

 

Zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne

Od września uczniowie naszej szkoły biorą udział w realizacji projektu unijnego „Zagrajmy o przyszłość”, w ramach którego uczestniczą w zajęciach rozwijających kompetencje informatyczne.

Zajęcia należy traktować jako uzupełnienie i poszerzenie wiadomości z zakresu informatyki i technologii informatycznej w znacznym stopniu uwzględniające oczekiwania uczniów.

Nie bez znaczenia jest fakt ciągle rosnącego zainteresowania młodzieży rozwojem wiedzy informacyjnej oraz nowymi możliwościami dostępu do informacji i komunikowania się.

Zadaniem zajęć jest również wspomaganie uczniów w rozpoznaniu ich własnych uzdolnień i zainteresowań.

Zajęcia prowadzone są w dwóch grupach (klasa 4 oraz klasa 6) po jednej godzinie tygodniowo. Uczniowie rozszerzają swoja wiedzę i umiejętności z zakresu programu Microsoft Word, Microsoft Excel, PowerPoint, Paint, poznają Internet jako dobre źródło wiedzy i rozrywki, wchodzą w świat programowania (Scratch, Logo).

Uczniowie chętnie uczęszczają na zajęcia.

Prowadząca zajęcia: Karolina Bieniek

Dodano: 11 kwietnia 2018

Dzień Zdrowia w naszej szkole

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania w 1848 roku Światowej Organizacji Zdrowia. W naszej szkole staramy się upamiętnić ten dzień.

W tym roku wszystkie klasy miały za zdanie przygotowanie zdrowego śniadania składającego się z kanapek, past jajecznych czy pysznych faszerowanych jaj. 

Zanim przeszliśmy do degustacji, wysłuchaliśmy krótkiej inscenizacji nawiązującej do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Następnie przeszliśmy do konkurencji sportowych z jajem w roli głównej. Były jajeczne tańce, ręcznikowy mecz na jajka czy naprowadzanie na cel.

Imprezę zakończyliśmy wspólną degustacją przygotowanych pyszności.

Karolina Bieniek

 

Dodano: 6 kwietnia 2018

Uzyskaliśmy tytuł Wiarygodnej Szkoły

 

 

Uczestnictwo w Programie Wiarygodna Szkoła oraz możliwość otrzymania tytułu Laureata Programu, który potwierdza Certyfikat Wiarygodności jest jasną deklaracją stosowania przez Szkołę odpowiednich standardów w zakresie edukacji, wychowania i bezpieczeństwa.

Nasza Szkoła w obecnym roku szkolnym uzyskała tytuł Wiarygodnej Szkoły. Udział szkoły w tym programie zaowocował uzyskaniem certyfikatu i dyplomu promującego naszą placówkę.  

Celem Programu jest (wg Regulaminu http://wiarygodnaszkola.pl/regulamin/):

a)   Umożliwienie i ułatwienie rodzicom oraz potencjalnym uczniom dokonania oceny i porównania Szkół.

b)   Wspieranie rozwoju i pozycji szkół będących Laureatami Programu poprzez promocję ich pozytywnego wizerunku wynikającego z odpowiedniego poziomu nauczania i bezpieczeństwa uczniów oraz z uczestnictwa w Programie Wiarygodna Szkoła.

c)   Wyróżnienie Laureatów Programu oraz Dyrekcji Szkoły w związku z wysokim poziomem zarządzania.

Laureatem Programu może zostać Szkoła, która po zakwalifikowaniu do Programu spełnia poniższe kryteria:

a)   Uzyskała na podstawie skali staninowej opracowanej przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wynikach Sprawdzianu przeprowadzanego w roku szkolnym 2015/2016, co najmniej czwarty stanin z części I ogólnej, oraz czwarty stanin z części II językowej. Wynik ogłaszany jest przez Okręgowa Komisję Egzaminacyjna właściwą dla położenia geograficznego Szkoły/Laureata Programu.

b)   uzyskała pozytywną ocenę w ilości min. 80 pkt. w procesie weryfikacji kryteriów bazy i bezpieczeństwa.

Jesteśmy dumni z uznania naszej Placówki  i przyznania jej certyfikatu Wiarygodnej Szkoły.

 http://wiarygodnaszkola.pl/edycja-v-2017-2018/ 

Dodano: 6 kwietnia 2018

Oto jak świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny

W dniu 21 marca br. klasy IV- VII wraz z wychowawczyniami wybrały się do Strefy Wysokich Lotów – centrum gimnastycznego w Lublinie. Jest to obiekt wyposażony w dużą ilość różnego typu trampolin i innych urządzeń przeznaczonych do ćwiczeń sprawnościowych.

Na początku spotkania trenerzy przeprowadzili profesjonalną rozgrzewkę i zapoznali młodzież z zasadami bezpiecznego korzystania z trampolin. 

Uczniowie po wykonaniu szeregu ćwiczeń, pod okiem instruktorów, do woli korzystali ze wszystkich dostępnych atrakcji. Nurkowali w basenach wypełnionych gąbkami. Przechodząc po wąskich drążkach, ćwiczyli równowagę. Huśtali się na sznurach przypominających liany. Wszyscy świetnie się bawili.

To jednak nie był koniec atrakcji. Po wysiłku fizycznym, poszliśmy się posilić.

Potem nadszedł czas na „ucztę kinomana”. W Multikinie obejrzeliśmy film pt. „Cudowny chłopak”. Przedstawiono w nim historię dziesięcioletniego chłopca, który urodził się ze zdeformowaną twarzą. Bohater na co dzień musiał borykać się z brakiem akceptacji i zrozumienia. Dla widzów była to niezwykła lekcja empatii i tolerancji.

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny należał do niezwykle udanych. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli zadowoleni z wyjazdu.

Agnieszka Sulej, Paulina Sowa, Karolina Bieniek – wychowawczynie klas IV-VII

Dodano: 29 marca 2018

Powitanie wiosny 2018

"Marzanno, Marzanno, zimowa panno, wszyscy cię żegnamy bo wiosnę witamy!”

W piątek 23 marca, dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy pierwszej i drugiej wraz z wychowawczyniami wyruszyły na boisko szkolne, gdzie w tradycyjny sposób pożegnały zimę i przywitały długo oczekiwaną wiosnę. Wszyscy są przecież spragnieni ciepła i zieleni. 

Każda grupa przygotowała tradycyjną kukłę zwaną marzanną. Pomysłowość wykonawców była ogromna. Szkoda, że na niewiele się ona zdała, ponieważ zgodnie ze zwyczajem, wszystkie marzanny spłonęły.  Możemy już zacząć szukać zwiastunów wiosny!

A potem była niespodzianka! Rodzice dzieci przedszkolnych zorganizowali nam ognisko. Można się było przy nim ogrzać i zjeść coś pysznego. Samodzielnie upieczone kiełbaski wszystkim bardzo smakowały. Szkoda tylko, że pogoda nie była jeszcze wiosenna, więc nie było okazji do zabawy. Mamy tylko nadzieję, że wkrótce się to zmieni …

         Wychowawczynie oddziałów i klas

Dodano: 23 marca 2018

„Zagrajmy o przyszłość” z językiem angielskim 

W roku szkolnym 2017 – 2018 uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Zagrajmy o przyszłość”, w ramach którego uczestniczą w zajęciach rozwijających z języka angielskiego oraz w zajęciach dydaktyczno – wyrównawczych z języka angielskiego.

Zajęcia te pozwalają uczniom rozwijać zainteresowania językiem angielskim, zdobywać wiedzę na temat kultury, tradycji, zwyczajów oraz świąt obchodzonych w krajach anglojęzycznych. W ramach zajęć projektowych uczniowie odwiedzili British Council w Lublinie, gdzie poznali nie tylko zasoby biblioteki brytyjskiej, ale także zapoznali się z nowymi metodami uczenia się języka angielskiego on-line. Podczas zajęć wykorzystano filmy, piosenki oraz teksty anglojęzyczne. Uczniowie korzystali z aplikacji do nauki języka angielskiego takich jak Kahoot czy Quizizz, gdzie mieli możliwość nie tylko sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując quizy, ale także wykorzystać smartfony do nauki języka obcego.

Pracując w parach i grupach uczniowie wykonywali plakaty na różne tematy, projektowali albumy mody, obrazkowe menu do restauracji, przygotowywali prezentacje krajów anglojęzycznych, a także dekoracje świąteczne na Boże Narodzenie, kartki i ozdoby walentynkowe, wycinali lampiony z dyni na Halloween oraz przygotowywali symbole związane ze świętym Patrykiem – patronem Irlandii.

  

W ramach tych zajęć dołączyliśmy również do społeczności Postcrossing – jest to projekt, który łączy ludzi z różnych krajów i kręgów kulturowych poprzez wysyłanie i otrzymywanie kartek pocztowych. Tradycyjne pocztówki, napisane odręcznie w języku angielskim są wspaniałą lekcją zarówno dla wysyłających jak i dla odbiorców. Na ten moment wysłaliśmy 10 kartek pocztowych i otrzymaliśmy również 10. Kolejne pocztówki są w drodze J. Nasze kartki trafiły do USA (2), Wielkiej Brytanii, Rosji (2), Białorusi, Chin, Niemiec, Francji i Holandii. My otrzymaliśmy piękne pocztówki z Niemiec (3), Holandii (3), Łotwy, USA, Finlandii i Szwecji. Każda pocztówka daje możliwość poznania kogoś, kto mieszka wiele kilometrów od nas, mobilizuje do poszerzania zasobu słów w języku angielskim oraz utwierdza w przekonaniu, że język angielski faktycznie jest językiem międzynarodowym.

Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach, uczą się współpracy, wzajemnej pomocy oraz tolerancji wobec różnic kulturowych.

Prowadząca: Paulina Sowa

Dodano: 23 marca 2018

Do naszej szkoły zawitał cyrk 

23 marca społeczność szkolna gościła cyrkowców. Dwóch mistrzów swojego fachu zaprezentowało ponadprzeciętne umiejętności. Mogliśmy przenieść się w świat iluzji, sztuczek cyrkowych: znikania napisów na kartach do gry, tajemniczego rozwiązywania chusteczek, sznurków, kręcenia hula-hopem. Mieliśmy okazję spotkania z dużym clownem, który stawał na ręce, wywijał piruety, jak też z „mistrzem malowania” za pomocą drabiny cyrkowej, specjalistą jazdy na minirowerku.

Największym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z głównym bohaterem cyrku, gwiazdą programu, ponad metrowym pytonem. Dzieci i nauczyciele mieli możliwość pogłaskania, wzięcia na ręce, przytulenia, a nawet pocałowania „sympatycznego” gada.

  

Otwartość cyrkowców na widzów, możliwość uczestnictwa uczniów w programie przedstawienia była bardzo ciekawym doświadczeniem zarówno dla jednych, jak też dla drugich.

Jarosław Czępiński

Dodano: 23 marca 2018

„Woman’s World” czyli o kobietach po angielsku

13 marca 2018 roku odbył się III Gminny Przegląd Piosenek w języku angielskim zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Marii Konopnickiej w Garbowie. Uczestnicy - uczniowie ze szkół podstawowych z naszej gminy, wykonali piosenki anglojęzyczne o kobietach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV: Zuzanna Kamińska i Gabriela Staniak, które wykonały piosenkę z repertuaru Katy Perry pt. „Roar”. Występ był bardzo udany - nasze artystki zachowały spokój na scenie i zaprezentowały wysoki poziom artystyczny.

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych imprezach i konkursach językowych.

Paulina Sowa – nauczyciel języka angielskiego

Dodano: 19 marca 2018

Słodka wycieczka

Dnia 16 marca przedszkolaki z naszej szkoły wybrały się na słodką wycieczkę do Manufaktury „Cukier Lukier” w Lublinie, gdzie są ręcznie produkowane cukierki karmelki i lizaki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i zadowoleniem przyglądały się poszczególnym procesom  produkcji masy karmelowej, następnie samodzielnie formułowały swoje kolorowe lizaki.

Po zakończeniu warsztatów przyszedł czas na degustację cukierków. To była pyszna lekcja, za którą pięknie podziękowaliśmy przemiłym Paniom.

Ze słodkościami w plecakach ruszyliśmy do ulubionego miejsca przedszkolaków,  które zawsze odwiedzamy przy okazji wycieczek do Lublina. Oczywiście mowa o Centrum Rozrywki. J

Tym razem szaleliśmy w  Kids Club! I chociaż pogoda  w marcu jak w garncu, bawiliśmy się doskonale!!! 

Aneta Nalewajek, Marta Borowska i Justyna Sobczyńska.

Dodano: 17 marca 2018

Złote dzieciaki z Woli Przybysławskiej

W dniu 8 marca br. aż jedenaścioro dzieci z naszej szkoły wzięło udział  w Międzyszkolnym Konkursie "Mistrz Pięknego Czytania", który odbył się w Multimedialnej Izbie Tradycji w Garbowie. Wszyscy uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo wysoki poziom techniki czytania. Dla dwóch naszych uczennic dzień 8 marca okazał się szczególnie szczęśliwy. 

W kategorii klas IV – V zwyciężyła Weronika Domińska, zaś w kategorii klas VI szkoły podstawowej – II, III gimnazjum zwycięstwo odniosła Amelia Gawron.

   

Poziom konkursu był naprawdę wysoki. Warto zaznaczyć, że w jury zasiadła m.in. pani Marta Wysocka – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, adiunkt w Zakładzie Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego UMCS, ekspert w dziedzinie emisji głosu i logorytmiki.   

Konkurencja była duża, ponieważ o tytuł mistrza rywalizowało aż sześćdziesięcioro dzieci w różnych kategoriach wiekowych, od zerówki po trzecią klasę gimnazjum.

Ponadto w konkursie udział wzięli:

1.    Amelia Czarnecka

2.    Nikola Karapuda

3.    Lena Kostyła

4.    Szymon Czarnecki

5.    Wiktoria Nalewajek

6.    Julia Sobiesiak

7.    Szymon Rzedzicki

8.    Gabriela Staniak

9.    Karolina Sugier

Wszyscy uczniowie reprezentując naszą szkołę na tak wysokim poziomie, odnieśli sukces. Na sukces ten złożyła się wspólna praca nauczycieli uczniów oraz rodziców, którzy poprzez swoją postawę motywują dzieci do działania. Wszystkim serdecznie dziękujemy i życzymy kolejnych  tak wspaniałych wystąpień.

Konkurs był również okazją do zawierania nowych znajomości i integrowania się dzieci i młodzieży z naszej gminy. Podczas gdy maluchy prezentowały swoje umiejętności, grupę starszych dzieci serdecznie przyjęli wolontariusze z Garbowa – członkowie szkolnego oddziału PCK. Ci niezwykle kreatywni młodzi ludzie, poprzez organizację gier i zabaw, umilali nam czas w oczekiwaniu na werdykt jury. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie.

                                                          Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

Dodano: 17 marca 2018

Koncert muzyków filharmonii

W naszej szkole dwa razy w roku odbywają się koncerty muzyczne prowadzone przez muzyków Filharmonii Lubelskiej. Te „żywe lekcje muzyki” są ciekawą formą edukacji muzycznej, która polega na połączeniu przekazu słownego ze słuchaniem muzyki i prezentacją na żywo instrumentów muzycznych.

Lekcje  prowadzone  przez artystów -  muzyków pozwalają na utrwalenie zdobytej wiedzy, pobudzają ciekawość i wyobraźnię oraz stanowią uzupełnienie treści programowych z zakresu edukacji muzycznej.

W tym roku szkolnym odbyły się dwa spotkania dotyczące „Pieśni patriotycznych” z pokazem umundurowania ułana oraz „Prezentacja instrumentów perkusyjnych” połączona ze słuchaniem utworów muzycznych z akompaniamentem wykonywanym na instrumentach perkusyjnych takich jak: gong, ksylofon czy mało znanym instrumencie o nazwie agogo.

  

Naukowcy odkryli, że muzyka wpływa na umysł i pamięć, uwalnia od stresu, pomaga w koncentracji oraz otwiera podświadomość. Mózg człowieka muzykującego przewodzi impulsy 40 razy szybciej niż takiego, który na niczym nie gra, a tym samym powoduje, że szybciej uczymy się.

mgr Jolanta Michalska

Dodano: 8 marca 2018

Wyróżnienie w konkursie informatycznym

16 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Energetycznych im. Kazimierza Drewnowskiego w Lublinie odbył się XIV Regionalny Konkurs Informatyczny "Dzień Bezpiecznego Komputera". Wśród wyróżnionych znalazł się nasz uczeń, z klasy szóstej – Kamil Kozieł.

Naszą szkołę reprezentowali również: Angelika Smolak i Bartosz Jakubik. 

Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu – Safer Internet Day. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawują: Lubelski Kurator Oświaty – Pani Teresa Misiuk, Prezydent Miasta Lublin – Pan Krzysztof Żuk, Polskie Towarzystwo Informatyczne Oddział Lubelski.

Serdecznie gratulujemy sukcesu.

INFORMACJA DLA RODZICÓW

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej informuje:

Z dniem 1 marca 2018 roku rozpoczynamy

 nabór na rok szkolny 2018/2019

do klasy I i oddziałów przedszkolnych

więcej »

Ogłoszenie

W dniach 7-8 marca Parafia pw. Przemienienia Pańskiego w Garbowie organizuje Rekolekcje Wielkopostne. Lekcje w tych dniach odbywać się będą w formie skróconej do godziny 11.30.

Zwracamy się z prośbą do Rodziców o pomoc w dowiezieniu dzieci do Kościoła. Dla dzieci nie uczestniczących w rekolekcjach zorganizowana będzie opieka świetlicowa do godz. 13.15.

W październiku uczniowie naszej szkoły przystąpili do udziału w Konkursie Matematycznym Feynmanki  organizowanym przez Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG oraz GWO. Feynmanki to konkurs inspirowany Richardem Feynmanem najsłynniejszym kasiarzem w gronie fizyków i matematyków.     więcej...

Dodano: 14 lutego 2018

Konkurs matematyczny ALFIK

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny. W tym roku szkolnym brało w nim udział 66 769 uczniów z całego kraju.

22 listopada 2017 roku z tegorocznymi zadaniami zmierzyli się również uczniowie naszej szkoły. Do konkursu przystąpiło 18 uczniów z klas III-VII.

Najlepsze wyniki uzyskali:

- Julia Sobiesiak – klasa III,

- Weronika Domińska – klasa IV

- Karolina Sugier – klasa VI

- Szymon Rusinek – klasa VII

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Jolanta Okuniewska

 

 

Dodano: 14 lutego 2018

Wielkie święto w naszej szkole

W ostatnim dniu przed feriami zimowymi, czyli 26 stycznia miało miejsce wielkie wydarzenie. Gościliśmy babcie i dziadków naszych uczniów, którzy niedawno, bo 21 i 22 stycznia, obchodzili swoje święto.

Przedszkolaki i klasy młodsze szykowali się do tego wydarzenia od wielu dni. Efekty swojej pracy pokazali podczas występów, które nagrodzone zostały wielkimi brawami.  

Były przedstawienia, tańce, piosenki oraz coś na wesoło. Efekt był taki, że dzieci były szczęśliwe, a babcie i dziadkowie wzruszeni. Kolejnym punktem dnia był poczęstunek dla seniorów przygotowany przez rodziców oraz upominki dla gości własnoręcznie przygotowane przez artystów.

  

Pani Dyrektor podziękowała wszystkim małym artystom i nauczycielom za przygotowaną piękną oprawę Dnia Babci i Dnia Dziadka, a gościom złożyła, w imieniu swoim i społeczności szkolnej, życzenia długich lat życia w zdrowiu.

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

Dorota Poczek

  

Ogłoszenie

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej ogłasza nabór

na stanowisko samodzielnego referenta.

Bliższe informacje i szczegóły dotyczące oferty znajdują się

w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie internetowej szkoły lub na tablicy ogłoszeń.

Dodano: 11 lutego 2018

Spotkanie z Panią Policjant

Przed feriami gościliśmy w naszej szkole Panią Policjant st. sierżant Ilonę Grzelak - dzielnicową wsi Wola Przybysławska. Pani Policjant przeprowadziła dla uczniów pogadankę dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drodze, bezpiecznych zachowań i zabaw w czasie ferii, bezpiecznego użytkowania Internetu.  

Uczniowie słuchali uważnie wszystkich rad udzielonych przez Panią Policjant, zadawali pytania dotyczące pracy w Policji i sytuacji, z jakimi spotykają się Policjanci podczas pełnienia służby.

     

Było to cenne doświadczenie dla uczniów naszej szkoły.

„POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ”

Podsumowanie akcji

Serdecznie dziękujemy za włączenie się całej społeczności szkolnej w coroczną akcję  „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”.

W tym roku zbieraliśmy produkty spożywcze – żywność długoterminową oraz słodycze. Dzięki Wam udało się zebrać prawie 50 kg żywności. Dary zostały przekazane do Magazynu Głównego akcji.

Dziękujemy za współpracę i zachęcamy do uczestniczenia w kolejnych akcjach charytatywnych na rzecz osób potrzebujących.

Samorząd Uczniowski

Dodano: 11 stycznia 2018

Gramy o przyszłość uczniów

Od początku roku szkolnego uczniowie naszej szkoły uczestniczą w realizacji projektu unijnego „Zagrajmy o przyszłość”, w ramach, którego realizują zajęcia dydaktyczno-wyrówawcze, rozwijające oraz zajęcia z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.  

Zajęcia  wyrównawcze z matematyki 

Zajęcia odbywają  się  od września w wymiarze 1 godziny tygodniowo  dla każdej z dwóch grup. Uczestniczy w nich 12-oro uczniów klasy IV i V. Głównym celem programu zajęć jest  pogłębianie i utrwalanie wiadomości i umiejętności matematycznych zdobytych na zajęciach lekcyjnych. Treści nauczania odpowiadają podstawie programowej i są realizowane w formie problemów praktycznych typu robienia zakupów, rozmieniania pieniędzy, zabawy w kasjera itp Prowadząca  zajęcia, stosuje różne metody   pracy dostosowuje je do konkretnych potrzeb uczniów.  Na zajęciach w minionym kwartale rozwiązywano zadania praktyczne opierające się na mierzeniu, ważeniu, obliczeniach monetarnych, określano wzajemne położenie przedmiotów na płaszczyźnie i w przestrzeni, rozpoznawano kształty figur w otoczeniu, rozwiązywano zadania tekstowe (wyróżnianie danych, szukanych), utrwalano umiejętności dodawania, odejmowania i mnożenia. Dzieci chętnie i z zaangażowaniem uczestniczą w zajęciach. Podczas zajęć wykorzystywane były  programy komputerowe, gry i zabawy dydaktyczne (domino, bingo, magiczny kwadrat).

Dzięki dodatkowym zajęciom z matematyki, na których stosowano indywidualizację, częstość powtórzeń, udzielano dodatkowych wskazówek, stosowano różnorodne pomoce dydaktyczne, wszyscy uczniowie w podstawowym stopniu opanowali umiejętności matematyczne przewidziane dla ucznia danej klasy.

Zajęcia rozwijające z matematyki   

Zajęcia odbywają się one od września w wymiarze 1 godziny tygodniowo. Uczestniczy w nich 7-oro uczniów klasy VI . Głównym celem programu zajęć jest pogłębianie, rozszerzanie i zastosowanie wiadomości i umiejętności matematycznych w praktyce. Na zajęciach uczniowie korzystają z platformy  Edusience, Matzoo aby doskonalić umiejętności rachunkowe oraz zdobywać wiedzę do rozwiązywania zadań problemowych. W I kwartale uczniowie wzięli udział w konkursie matematycznym Alfik przygotowując się rozwiązywali zadania z lat ubiegłych  oraz w konkursie odszyfrowywania Feynmanki, wykonali model bryły z sześciokątów foremnych, gromadzą  i rozwiązują  zadania, zagadki matematycznych na Szkolny Dzień Matematyki.

    

 Zajęcia korekcyjno – kompensacyjne  

Zajęcia te prowadzone są z uczniami z klas VI -VII posiadającymi  orzeczenie z poradni psychologiczno- pedagogicznej. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach, raz w tygodniu. Uczęszcza na nie 3 uczniów ( 1 dziewczynka i 2 chłopców). Celem zajęć jest usprawnianie funkcji społecznych dzieci i zapobieganie trudnościom w nauce związanym z grafiką, liczeniem i wypowiadaniem sie oraz pomaganie w przełamywaniu niechęci i rezygnacji przy napotykaniu trudności podczas uczenia. Na zajęciach kładziony jest nacisk na wyrównywanie deficytów rozwojowych doskonalenie umiejętności komunikacji, graficznych oraz umiejętności matematycznych.

W I kwartale ćwiczono percepcję wzrokową, słuchową, ruchową, sprawność  ruchową, orientację przestrzenną, koordynację słuchowo – ruchową i wzrokowo – ruchową, sprawność manualną i motoryczną (motorykę małą i dużą). Na zajęciach realizowano ćwiczenia rozwijające procesy myślenia np. wykrywanie różnic i podobieństw, uogólnianie, ćwiczenia dydaktyczne wzbogacające ogólny poziom wiadomości, jak również ćwiczenia usprawniające tempo i technikę  pisania. Uczniowie na zajęciach uczyli się robić kanapki z masła przez siebie zrobionego, układali dzienny jadłospis,  uczyli się nakrywać do stołu myć naczynia, wykonali kule metodą orgiami oraz grę planszową. Uczniowie chętnie uczęszczają na  zajęcia.

Prowadząca zajęcia: Jolanta Okuniewska


Dodano: 7 stycznia 2018

Jasełka, Spotkanie Opłatkowe i Szkolna Wigilia

Zanim uczniowie i społeczność Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej udali się na świąteczno-noworoczny wypoczynek przeżywali Spotkanie Opłatkowe połączone z przedstawieniem Jasełek i Wieczerzą Wigilijną. Jasełka 2017 były wyjątkowe, gdyż wzięli w nich udział rodzice dzieci pięcio- i sześcioletnich. I tak, na scenie pojawili się duzi aniołowie, diabły, pasterz, jeden z trzech króli i narratorzy.

Była również Święta Rodzina: Maryja i św. Józef, którzy przynieśli prawdziwe Małe Dziecię, śmiejące się i grające pierwszy raz w życiu wielkie przedstawienie. – Nasz najmniejszy i najmłodszy aktor wykazał się największym spokojem i brakiem jakiegokolwiek stresu – mówił o grającym postać nowonarodzonego małego Jezusa dziecku zaproszony gość Kazimierz Firlej, wójt Gminy Garbów.

 

Trzeba przyznać, że wchodząca na scenę Święta Rodzina z żywym Małym Dziecięciem robiła niesamowite wrażenie, powodując głębokie wzruszenie u widzów. Razem z rodzicami swój kunszt aktorski zaprezentowały dzieci. Trzy, cztero, pięcio i sześciolatki z wielkim zaangażowaniem zagrały swoje role: aniołków, diabełków, króli, pasterzy, góralek i górali. Aktorzy przygotowali się pod czujnym okiem pań: Małgorzaty Matraszek, Anety Nalewajek i Justyny Sobczyńskiej.

   

Był też czas na odczytanie Ewangelii o narodzinach Jezusa Chrystusa, łamanie się opłatkiem, składanie sobie Świąteczno-Noworocznych Życzeń. Rada Rodziców razem z nauczycielami i uczniami przygotowała Wieczerzę Wigilijną. Pani Jolanta Michalska była koordynatorem Wieczoru Kolęd oraz zadbała o dekorację sali. Przed gośćmi zaprezentowali się uczniowie klasy I i II pod opieką pań Michalskiej i Marty Jedut, klasy III pod okiem pani Doroty Poczek oraz klasy IV i VI.

  

Na zaproszenie społeczności szkolnej odpowiedzieli: wójt Gminy Garbów Kazimierz Firlej, radny Gminy Garbów Stanisław Sumorek, sołtys Woli Przybysławskiej Tadeusz Smolak i przedstawicielka Banku Spółdzielczego w Nałęczowie, z którym od wielu lat współpracuje Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej.

Wszystkim Gościom, Rodzicom, Nauczycielom, Dzieciom składamy Najlepsze Życzenia Świąteczno-Noworoczne.

 Jarosław Czępiński

 

Wzorem lat ubiegłych Bank Spółdzielczy w Nałęczowie zorganizował wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkoli działających pod jego patronatem konkurs na projekt kalendarzyka dla dzieci.

Do konkursu przystąpiło  200  uczniów  z 10 szkół. Komisja wyłoniła 5 prac, które zostały umieszczone na kalendarzykach oraz wyróżniła 39 prac. Autorami wyróżnionych prac są również  uczniowie naszej szkoły: Mateusz Dec i Kamil Olszak z klasy VI.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodano:18 grudnia 2017

Stanęli na podium

Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w turnieju gminnym w tenisie stołowym, który odbył się w Szkole Podstawowej w Bogucinie.

Wśród dziewcząt były to Karolina Sugier i Amelia Gawron, a wśród chłopców Daniel Wójtowicz i Kacper Piecyk. Wszyscy uczęszczają do klasy VI. Troje z nich wywalczyło kwalifikację do dalszego etapu – zawodów międzygminnych, które w praktyce są eliminacjami rozgrywek szczebla powiatowego. 

   

Prawo dalszej gry uzyskały: Karolina Sugier, która była druga podczas zawodów w Bogucinie i Amelia Gawron – trzecia.

Z chłopców przywilej reprezentowania Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej na kolejnym etapie rozgrywek, w Ciecierzynie, wywalczył Daniel Wójtowicz, zdobywca czwartego miejsca.

Naszym uczniom gratulujemy i życzmy kolejnych sukcesów

Jarosław Czępiński

  

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

Jak co roku nasza szkolna społeczność włącza się do akcji

"Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę"

Celem jest niesienie pomocy potrzebującym rodzinom z dziećmi.

W ramach akcji zbieramy żywność długoterminową np.: mąka, cukier, makaron, słodycze itp.

Dary przekazujemy do wychowawców do piątku 22.12.2017 r.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tegoroczną edycję akcji „PDPZ”.

Samorząd Uczniowski

Święta tuż, tuż...    

Dodano:18 grudnia 2017

Okres przedświąteczny to czas wielu przygotowań, jednym z tradycyjnych a zarazem ulubionych zajęć dzieci  i dorosłych jest niewątpliwie pieczenie pierników. W naszej szkole uczniowie klasy pierwszej niczym kucharze przez dwa dni piekli ze swoją Panią pierniczki i kruche ciasteczka. Do współpracy zaprosili dzieci z oddziałów przedszkolnych, które zajęły się lukrowaniem i dekorowaniem smakołyków.     

   

Pierniczki i ciasteczka zostały przekazane na kiermasz, z którego dochód wspiera akcję charytatywną. To była pyszna zabawa!  

Dodano: 15 grudnia 2017
Mikołajki w naszej szkole

Zwyczaj wręczania prezentów wywodzi się ze średniowiecznych legend o życiu świętego Mikołaja, które stały się bardzo popularne dzięki przedstawieniom wystawianym od X wieku 6 grudnia. Najbardziej znana była opowieść o trzech córkach:

Mikołaj miał chciwego i bogatego sąsiada, który drwił z pobożności świętego. Bóg ukarał sąsiada i sprawił, że stracił majątek oraz popadł w skrajną biedę. Gdy nie miał już z czego utrzymać rodziny, postanowił sprzedać swoje trzy córki , ponieważ nikt nie chciał ich poślubić bez otrzymania stosownego posagu. Mikołaj, po długich rozważaniach tekstów Pisma Świętego i modlitwie, postanowił uratować  dziewczęta. Trzykrotnie, pod osłoną nocy, wrzucał przez okno pieniądze przeznaczone na posag dla każdej kolejnej siostry. Gdy sąsiad wyprawił już dwa wesela, postanowił dowiedzieć się, skąd biorą się tajemnicze pieniądze. Czuwał całą noc i ze zdumieniem odkrył, że to pogardzany przez niego Mikołaj wrzuca po raz trzeci pieniądze przez okno. Podziękował mu zawstydzony i postanowił zmienić swoje życie na zgodne z przykazaniami.

Społeczność szkolna w Woli Przybysławskiej, idąc w ślady Mikołaja, kultywuje zwyczaj wręczania prezentów. Starsze klasy urządziły losowanie, w którym każdy uczeń wybierał karteczkę z imieniem i nazwiskiem osoby, dla której w dniu 6 grudnia miał stać się św. Mikołajem.

      

W młodszych klasach Mikołaj postanowił osobiście wręczyć wszystkim upominki. Dzień ten był niezwykle radosny dla dzieci. Wszyscy otrzymali podarunki. Oznacza to, że w naszej szkole nie ma niegrzecznych dzieci.

Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

Dodano: 13 grudnia 2017

Emocjonalne pokazy

Zapewne niejednemu uczniowi utkwił w pamięci czwartkowy (07.12.2017r.) występ o niebanalnym tytule: „Epidemia, czary mary i alchemia”, w wykonaniu grupy Zaelektryzowani. Dwóch sympatycznych animatorów prezentowało szereg niecodziennych eksperymentów wyjaśniających nie tylko właściwości chemiczne wybranych substancji, ale również istniejące wokół nas prawa fizyki. 

Zajęcia nie tylko przemycały wiedzę uczniom, ale z pewnością zaszczepiły w nich pasję do odkrywania i eksperymentowania. Nawet mimo bardzo zróżnicowanej grupy wiekowej uczestników, wszystkie treści przekazywane były w sposób bardzo przystępny i prosty.

Już od pierwszego momentu widzowie z ogromnym zaciekawieniem i wypiekami na twarzach czekali na to co się dalej wydarzy. Ponadto prowadzący niejednokrotnie wplatali w swoje wystąpienie mini quizy z pytaniami, na które dzielnie odpowiadali nawet ci najmłodsi uczniowie. Oczywiście, każdy element pokazu był bardzo przejmujący dla każdego widza, ale zdecydowanie największe poruszenie wywoływały eksperymenty, w których uczniowie mogli czynnie uczestniczyć.

   

Lewitująca piłka, czterometrowy „balon”, zabawy z helem, wiry wodne czy wreszcie płonąca dłoń – to tylko niektóre z elementów tego wspaniałego spektaklu. Jedynym czego żałowali wszyscy uczestnicy było to, że pokazy musiały się kiedyś skończyć.

Mamy jednak nadzieję, że Zaelektryzowani odwiedzą nas kiedyś z nowymi pomysłami i ponownie sprawią, że emocje na sali sięgną zenitu!

Katarzyna Badeńska

 

Dodano: 13 grudnia 2017

Konkurs leksykalny z języka angielskiego dla klas IV 

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie leksykalnym dla klas IV organizowanym przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej w Przybysławicach. Reprezentantkami naszej szkoły były: Zuzanna Kamińska, Gabriela Staniak, Katarzyna Czarnecka, Kinga Piecyk oraz Weronika Domińska – uczennice klasy IV.

Poziom konkursu był wysoki, dlatego tym bardziej cieszy nas zdobyte przez Weronikę Domińską wyróżnienie.

 

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach językowych.

Paulina Sowa – nauczyciel języka angielskiego

 

 

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na zebrania z wychowawcami klas, które odbędą się w następujących terminach:

Klasy I - III – czwartek 14 grudnia 2017 r.

Klasa IV – poniedziałek 11 grudnia 2017 r. godz. 12.30

Klasa V - VI – poniedziałek 11 grudnia 2017 r. godz. 14.00

Klasa VII – poniedziałek 11 grudnia 2017 r. godz. 15.00

11 grudnia w godzinach 13.00 – 15.00 -  konsultacje z nauczycielami uczącymi

 w klasach IV-VII

 

Dodano: 4 grudnia 2017

Nasi historycy znowu najlepsi

Kiedy urodził się Józef Piłsudski? W jakim miejscu znajduje się w Lublinie pomnik Józefa Piłsudskiego i w jakiej jest przedstawiony pozie? Gdzie i dlaczego pochowano serce Józefa Piłsudskiego? Proszę podać nazwę kraju, miasta i cmentarza.

Kiedy urodził się Tadeusz Kościuszko? Niedaleko Krakowa rozegrała się jedna z najważniejszych bitew powstania kościuszkowskiego.

Gdzie to było i jak się zakończyła? W 1769 roku Tadeusz Kościuszko otrzymał stypendium na naukę we Francji. W jakim celu został tam wysłany? – z takimi pytaniami musiała zmierzyć się reprezentacja naszej szkoły podczas II Międzyszkolnego Konkursu Historycznego „Wielcy Polacy”, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Bogucinie. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej, uczniowie klasy VI: Amelia Gawron, Karolina Sugier i Kamil Olszak, stanęli na wysokości zadania i udzielili odpowiedzi na wszystkie sześć wylosowanych pytań.

  

Nasza szkoła zdobyła 11 punktów i ex aequo ze Szkołą Podstawową im. Bolesław Prusa w Przybysławicach zajęła pierwsze miejsce. – Obroniliśmy tytuł z poprzedniego roku. Kamil miał szczęśliwą rękę do losowania pytań. Cieszymy się z naszego wspólnego sukcesu – mówi Karolina Sugier.

Uczniów naszej szkoły przygotowała do konkursu dyrektor Agnieszka Jóźwiakowska. Drugie miejsce na podium zajęli uczniowie ze szkół w Garbowie i Leścach. Na trzecim stopniu podium znaleźli się gospodarze – uczniowie ze szkoły w Bogucinie.

Jarosław Czępiński

 

Dodano: 27 listopada 2017

Port Lotniczy Lublin - ŚWIDNIK

15 listopada 2017 r. dzieci pięcio- i sześcioletnie z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły uczestniczyły w zwiedzaniu Portu Lotniczego w Świdniku. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z pracą ludzi na lotnisku i z jego funkcjonowaniem.  Dzieci miały okazję dowiedzieć się, czego nie należy wnosić na pokład samolotu i co zrobić, aby odprawa odbyła się szybko i sprawnie. 

 

  

Po zwiedzaniu lotniska dzieci wybrały się do centrum rozrywki "Koziołek", by móc sobie trochę pohasać... Jej, co za radość!

Wychowawczynie - Aneta Nalewajek i Małgorzata Matraszek

 

Dodano: 27 listopada 2017

Nasz przyjaciel MIŚ

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione i ukochane pluszaki. Były zabawy z misiem, malowanki, gimnastyka i wspólne tańce. 

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

   

Wszyscy cieszyli się bardzo, że w tym dniu dzieci mogły pokazać swoim ulubieńcom swoje przedszkole. A tę radość widać na wszystkich fotografiach!

Wychowawczynie - Małgorzata Matraszek i Aneta Nalewajek

 

Dodano: 18 listopada 2017

„Śwarny chłopok” z Woli Przybysławskiej

„Jestem sobie chłopok śwarny, podlubelski (…)”  tymi słowami nasz reprezentant – Karol Reszka z klasy VII wywalczył pierwsze miejsce na VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim o zasięgu wojewódzkim „Twórczość Bronisława Pietraka”, który odbył się 15.11.2017r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbowie. 

Jest to bardzo prestiżowa nagroda, ponieważ w tym roku konkurs ten swoim zasięgiem objął teren pięciu gmin – z powiatu lubelskiego oraz puławskiego. W szranki stanęło aż 38 recytatorów w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Patronat nad konkursem objął Marszałek Województwa Lubelskiego, Polskie Radio Lublin, Magazyn „Lajf” oraz Wójt Gminy Garbów. Z rąk Pana Wójta- Kazimierza Firleja, Karol otrzymał gratulacje oraz zaproszenie do udziału w Koncercie Laureatów, który odbędzie się 24.11.2017r.

    

Oczywiście obok Karola, naszą szkołę reprezentowały dwie inne, świetne recytatorki - Amelia Gawron z klasy VI, która otrzymała nagrodę w postaci wyróżnienia oraz najmłodsza z naszych uczestników – Weronika Domińska z klasy IV, która jako debiutantka zaprezentowała naprawdę wysoki poziom recytacji. Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy tak udanych występów, życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Sulej – nauczycielka języka polskiego

 

Dodano: 22 października 2017

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej, który świętujemy każdego roku, odbył się dnia 13 października i wszedł do tradycji naszej szkoły jako dzień Pasowania na Ucznia Klasy 1. Oprawą artystyczną tej podwójnej uroczystości zajęli się uczniowie klas starszych: II, IV i VI. Zaprezentowali oni podczas występów swoje aktorskie i recytatorskie talenty. 

W tym wyjątkowym dniu pierwszaki  w strojach galowych wyglądały bardzo uroczyście i złożyły ślubowanie w obecności rodziców, uczniów szkoły i nauczycieli. Było to duże przeżycie dla uczniów kl. I, którzy obdarowani zostali przez Panią dyrektor pamiątkowymi dyplomami, otrzymali swój pierwszy „dokument tożsamości” legitymację oraz dostali liczne prezenty od starszych kolegów i rodziców.

 

Uroczystość zakończyła się wspólnym przyjęciem przygotowanym przez rodziców.

Wychowawczyni klasy - Jolanta Michalska

 

UWAGA!!!

Gdzie jest matematyka? W architekturze, sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych, a nawet w  owocach.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią fotografować  do udziału w międzynarodowym konkursie Matematyka w obiektywie, którego celem jest popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Żeby wziąć w nim udział, wystarczy dobrze się rozejrzeć, zrobić zdjęcie i powiązać je podpisem z matematyką.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: laptopy Apple MacBook, tablety, czytniki e-booków oraz plecaki, książki i gadżety.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie www.mwo.usz.edu.pl. Zgłoszenia przyjmowane są do 1listopada 2017r.

 

Dodano: 22 października 2017

JESIENNE INSPIRACJE Z SKO

W dniach od 16 do 24 października 2017r. odbył się zorganizowany przez Bank Spółdzielczy w Nałęczowie konkurs plastyczny na projekty dziecięcego kalendarzyka 2018r. Temat przewodni brzmiał „Jesienne inspiracje z SKO”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci  do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności.    

Pragnęliśmy także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. W konkursie wzięło udział 24 uczniów. Prace zostały przekazane organizatorom a my cierpliwie czekamy na wyniki konkursu. 

 

Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej zaprasza do udziału  w konkursie matematycznym

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny

edycja XXIII

odbędzie się w środę, 22 listopada 2017

                 TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 3 LISTOPADA 2017     więcej...

 

Zapraszamy do udziału w konkursie

              więcej...

 

Dodano: 19 października 2017

Dzień pełen wrażeń

W dniu 11.10.2017r. wszyscy uczniowie klas starszych wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Kameralnego w Lublinie. Obejrzeliśmy przedstawienie pod tytułem „Ten obcy’’, spektakl oparty był na motywach powieści Ireny Jurgielewiczowej.

W sztuce przedstawiono uniwersalne problemy nastolatków: bunt, poczucie odrzucenia, samotność.   

Ukazano problem Zenka- nastoletniego chłopca, którego matka zmarła, a ojciec popadł w alkoholizm. Chłopiec czuł się niekochany, więc wyruszył w podróż, by odnaleźć swego wujka, brata matki. W drodze tej spotyka grupę przyjaciół: Pestkę, Ulę, Mariana i Julka, którzy pomagają Zenkowi rozwiązać jego życiowe problemy.

Obejrzeliśmy naprawdę ciekawe, profesjonalnie przygotowane przedstawienie. Aktorzy z niezwykłą dbałością o szczegóły wiernie przedstawili charaktery odgrywanych postaci.

  

Wszyscy uczniowie byli zachwyceni i bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat obejrzanego spektaklu, mówiąc że chętnie wybraliby się po raz kolejny do teatru.

Kolejnym punktem programu naszej wycieczki był Ogród Botaniczny UMCS w Lublinie. Tam mieliśmy okazję zobaczyć wiele różnorodnych gatunków roślin pochodzących nie tylko z obszaru naszego kraju, ale również z innych miejsc na świecie. Pomimo tego, że pogoda nie była dla nas łaskawa, uczniowie bardzo ochoczo podążali poprzez kolejne kolekcje i działy roślinne, podziwiając przy tym jesienną aurę i przysłuchując się opowieściom przewodników.

Niewątpliwą i niezapomnianą atrakcją naszej  wycieczki była wizyta w szklarniach, gdzie uczniowie mogli podziwiać m.in. kaktusy, bananowce, wanilię, storczyki oraz rośliny mięsożerne. Mieliśmy również okazję skosztować kilku gatunków takich jak owoce berberysu czy psidium. Dużym zaciekawieniem młodzieży cieszyły się również stanowiska roślin użytkowych i ziół, gdzie z chęcią raczyli się pięknymi zapachami lawendy, macierzanki czy kocimiętki.

Ważnym elementem ogrodu są również drzewa, od których, jak się dowiedzieliśmy, możemy czerpać pozytywną energię. Na czym to polega? Otóż po prostu należy przytulić się do okazu na kilka minut. Niektórzy śmiałkowie podejmowali nawet próby.J

Trasa naszej wycieczki objęła również Dworek Kościuszków, który również mieści się na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS. Mieliśmy okazję obejrzeć zabytkowe meble i wyposażenie dworu, jak również wyjątkowe dzieła należące do wystawy „Nasz Kościuszko”. To dokumenty z bibliotecznych zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Pomimo tego, iż połączenie tak skrajnych tematycznie miejsc było dość ciężkie, to jednak daliśmy radę i z pewnością w głowach każdego z nas pozostanie wiele miłych wspomnień z tamtego dnia…

Agnieszka Sulej- wychowawczyni klasy IV

                                        Katarzyna Badeńska – nauczycielka przyrody

 

 

W tak ważnym dniu w roku szkolnym,

w dniu święta wszystkich nauczycieli

                  życzymy:

dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości

          sukcesów zawodowych

      oraz zadowolenia z uczniów!

 

Oferta na obsługę kotłowni c.o. w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej

na okres sezonu grzewczego 2017/2018

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Woli Przybysławskiej powierzy w ramach działalności gospodarczej na podstawie umowy cywilno-prawnej obsługę kotłowni centralnego ogrzewania w Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej, łącznie z wykonaniem dodatkowych prac związanych z funkcjonowaniem szkoły – na okres sezonu grzewczego 2017/2018.   więcej...

 

Informacja o warsztatach dla Rodziców.

W dniu 18 października 2017r. w naszej szkole rozpoczynamy kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci „Cybernauci”, realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. W ramach projektu uczniowie, nauczyciele i rodzice będą uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez specjalnie przeszkolonych trenerów.

 Harmonogram realizacji projektu:

18.10.2017 - środa

9.30-13.00 – warsztaty dla uczniów kl. VI i VII

13.05 – 14.00 – warsztaty dla rodziców

14.30 – 16.30 – warsztaty dla nauczycieli

20.10.2017 – piątek

8.00 - 10.25 – warsztaty dla uczniów klas I – III

10.40 – 13.05 – warsztaty dla uczniów klasy IV i V

Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców, którym bezpieczeństwo ich dzieci w Internecie nie jest obojętne.

W tym dniu też odbędą się zebrania z wychowawcami.

 

Dodano: 8 października 2017

Sprzątanie Świata

27 września to w naszej szkole dzień poświęcony wielkim porządkom. Jak co roku wzięliśmy udział w światowej akcji „Sprzątanie świata”. Klasy starsze wyposażone w niezbędne, profesjonalne i zaawansowane technicznie sprzęty udały się spacerkiem w kierunku remizy i boiska. Po drodze zgromadziliśmy ogromne worki śmieci, które zostały zutylizowane w przeznaczonym do tego miejscu. 

Klasa 3 wysprzątała „na błysk” boisko szkolne i teren wokół szkoły.

Na koniec wszyscy zjedli pachnące kiełbaski upieczone na ognisku.

Ten dzień był okazją do zastanowienia się nad tym, jak ważne jest dbanie o środowisko i jak duży wpływ mamy na wygląd najbliższego otoczenia.

Opiekunki SU: K. Bieniek, P. Sowa, A. Sulej

 

Dodano: 6 października 2017

Dzień Chłopaka w naszej szkole

„Chłopak to stworzenie takie,

co to bywa różnorakie!

Są weseli i szaleni,

nie brakuje wśród nich leni.

Czasem bardzo są poważni,

często silni i odważni!

Wciąż nastroje swe zmieniają.

Plany różne obmyślają,

ale mimo wszystkich wad

nudny byłby bez nich świat.”    

To prawda, że świat bez chłopaków byłby nudny, dlatego jak co roku uczciliśmy ich święto organizując w klasach Dzień Chłopaka. Również z  tej okazji dnia 28.09.2017r. w naszej szkole odbyła się  dyskoteka szkolna.

Zabawa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych. Uczniowie bawili się świetnie, a szczególnie chłopcy, którzy tego dnia czuli się szczególnie docenieni faktem, iż zabawa odbywa się na ich cześć.

                                          Wychowawczyni klasy IV- Agnieszka Sulej

 

Dodano: 6 października 2017

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Jak co roku we wrześniu w naszej szkole odbywają się wyboru do Samorządu Uczniowskiego. Swoje kandydatury zaprezentowali uczniowie klas starszych. Programy wyborcze przedstawiły 3 osoby: Amelia Gawron z klasy 6, Karolina Sugier z klasy 6 i Karol Reszka z klasy 7. Każdy z kandydatów krótko omówił swój program, a potem odbyło się głosowanie.  

Przewodniczącym SU został Karol Reszka, zastępcą mianowano Amelię Gawron, a skarbnikiem Karolinę Sugier.

Wszystkich chętnych do współpracy z Samorządem Uczniowskim zapraszamy na zebranie.

 

Dodano: 4 października 2017

Wycieczka szkolna do Lublina

Dnia 26.09.2017 roku odbyła się wycieczka do Lublina w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Zagrajmy o przyszłość”. Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Centrum Brytyjskim „British Council”, gdzie uczniowie poznali nowe metody nauki języka angielskiego. Dzięki prezentacji zasobów biblioteki dowiedzieliśmy się, gdzie szukać ciekawych materiałów, filmów i gier językowych, które z pewnością uprzyjemnią naukę języka obcego.    

   

Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście i dotarliśmy do Zamku. Czekał tam na nas przewodnik, który bardzo interesująco przybliżył nam historię miasta od najdawniejszych epok.

Wycieczka była udana, nikt się nie nudził, a zdobyte wiadomości zapamiętamy na długo.

 P.S., A.S., K.B.

 

 

Co rodzic  powinien wiedzieć

w nowym roku szkolnym 2017/2018  zobacz »

 

Dodano: 13 września 2017

„Zagrajmy o przyszłość”

W Szkole Podstawowej w Woli Przybysławskiej rozpoczynamy realizację projektu „Zagrajmy o przyszłość” ramach Działania 12.2 Kształcenie ogólne Osi Priorytetowej 12 Edukacja, kwalifikacje i kompetencje RPO WL.

Celem projektu jest organizacja zajęć przyczyniających się do rozwoju kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz podnoszenie kompetencji lub kwalifikacji nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z nowoczesnych metod, technologii i sprzętu.

W ramach projektu realizowane będą następujące zajęcia:

1.  Zadanie nr 1 – zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki

2.  Zadanie nr 2 – zajęcia rozwijające z matematyki

3.  Zadanie nr 4 – zajęcia rozwijające z przedmiotów przyrodniczych

4.  Zadanie nr 5 – zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z jęz. angielskiego

5.  Zadanie nr 6 – zajęcia rozwijające z jęz. angielskiego

6.  Zadanie nr 7 – zajęcia rozwijające kompetencje informatyczne

7.  Zadanie nr 8 – zajęcia logopedyczne

8. Zadanie nr 11 – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i z niepełnosprawnością.

Szczegółowe wytyczne dotyczące zgłaszania się do projektu oraz udziału w nim określa Regulamin rekrutacji dostępny u dyrektora szkoły.

 

 

 

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do realizacji  Projektu Polskiego Związku Szachowego „Edukacja przez Szachy w Szkole”.

Celem tego projektu  jest zwiększenie umiejętności matematycznych uczniów polskich szkół. Szczególnie dotyczy to umiejętności w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego, rozwiązywania problemów oraz kształtowanie ważnych cech osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja uwagi, intuicja.

Cel będzie realizowany poprzez prowadzenie nauczania gry w szachy jako zajęć obowiązkowych w edukacji wczesnoszkolnej przez dwa lata szkolne, przez przeszkolonych nauczycieli.

W naszej szkole zajęcia te prowadzić będą nauczycielki: Marta Jedut i Dorota Poczek.

http://www.szachywszkole.pl

 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Wakacje dobiegają już końca. 4 września zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018.

Msza św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Garbowie

rozpocznie się o godz. 9.00.

Spotkanie w szkole dla wszystkich uczniów i przedszkolaków o godz. 10.15.

Serdecznie zapraszamy Rodziców i Przyjaciół naszej szkoły.

     

Do Rodziców kierujemy serdeczną prośbę o pomoc w dowiezieniu dzieci na Mszę św. rozpoczynającą nowy rok szkolny.

Dyrektor i Grono Pedagogiczne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© 2014-2018 Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej